InterContinental Bucharest oraz Valea Viilor

21 października 2009

17InterContinental Bucharest to nazwa hotelu, który – jak sama nazwa wskazuje – znajduje się w Bukareszcie, stolicy Rumunii. Budynek ten charakteryzuje się między innymi tym, że spośród wszystkich hotelarskich obiektów tego rodzaju ten właśnie jest najwyższy. Na wysokość liczy on sobie bowiem dziewięćdziesiąt metrów. Składają się nań dwadzieścia dwa piętra. Hotel ten uważany jest również za jeden z firmowych znaków Bukaresztu. Jego budowa ruszyła w latach sześćdziesiątych minionego stulecia – trwała łącznie trzy lata. Otwarcie hotelu miało natomiast miejsce w rok po ukończeniu jego budowy, a zatem na początku lat siedemdziesiątych. Do dyspozycji gości są tutaj pokoje w liczbie dwustu osiemdziesięciu trzech. Na dwóch ostatnich piętrach zlokalizowane są między innymi pomieszczenia konferencyjne, a także salony odnowy biologicznej, siłownie, basen, jak również wspaniały taras widokowy. Najbardziej luksusowy spośród wszystkich znajdujących się tutaj apartamentów nosi nazwę Apartamentu Imperialnego.

Valea Viilor to nazwa rumuńskiej miejscowości, której szukać należy w Siedmiogrodzie, a mówiąc precyzyjniej – w jego części południowej. W dawnych czasach mieszkali tutaj przede wszystkim Sasi siedmiogrodzcy. Tym, z czego przede wszystkim słynie ta miejscowość jest kościół warowny – tego rodzaju obiekty swego czasu były bardzo charakterystyczne dla Siedmiogrodu. Kościół warowny w Valea Viilor znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO – figuruje na niej od kilkunastu już lat. Obiektu szukać należy w centrum tej miejscowości (nie jest ona duża, więc i problemów ze znalezieniem kościoła nie powinno być). Kościół w kształcie znanym takim, jak obecnie powstał na przełomie stuleci piętnastego oraz szesnastego, aczkolwiek pamiętać należy o tym, że pierwszy kościół w tym miejscu powstał jeszcze najprawdopodobniej w stuleciu czternastym. Kościół robi wrażenie – jest to bardzo duży obiekt, ale tylko jednonawowy. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza znajdujące się wewnątrz sklepienie sieciowe.

» Kategorie: Rumunia | » Tagi: , , , , ,

  • Kategorie

  • Wstęp

    W każdym zakątku świata spotkamy innego rodzaju budowle, inny styl, wedle którego tworzone są projekty poszczególnych budynków. Ale przede wszystkim obejrzymy przeróżne historyczne architektoniczne cuda, które stworzone zostały przez ludzi mieszkających w danym regonie kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu. To sprawia, iż z historią obcujemy bezpośrednio, nie musimy przeglądać przewodników, czytać historii danego kraju. Albowiem wyraża się ona w murach, budynkach z historią. Namawiamy do tego typu postrzegania architektury, w końcu to o wiele przyjemniejsze niżeli studiowanie historii regionu czy kraju w książkach i encyklopediach.

  • Wpisy

  • Polecamy